Ξενοδοχείο The Grove Seaside στην Πλάκα Δρεπάνου στην Αργολίδα
![The Grove Seaside Hotel](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-1.jpg)
Για όσους αναζητούν ξεκούραση και ησυχία σε παραθαλάσσια τοποθεσία, το ξενοδοχείο The Grove Seaside μπορεί να τους προσφέρει όλα όσα επιθυμούν.
Μεγάλο ξενοδοχείο 4 αστέρων επάνω στην παραλία της Πλάκας Δρεπάνου στην Αργολίδα. Ανακαινίσθηκε το 2017 και από τότε προσφέρει τις αναβαθισμένες υπηρεσίες του στους επισκέπτες. Διαθέτει 135 δωμάτια, 2κλινα και 3κλινα, τα οποία μοιράζονται μεταξύ των 3 ορόφων. Διαθέτει επίσης δωμάτια για ΑΜΕΑ και 2 μπανγκαλόους.
Εξαιρετικός είναι ο μεγάλος κήπος με τα δέντρα και τους θάμνους ο οποίος συνθέτει ένα καταπράσινο σκηνικό που χαλαρώνει το μάτι. Μπορείτε να απολαύσετε το μπάνιο σας στην πισίνα με το pool bar ή στην παραλία απέναντι από το ξενοδοχείο.
Κλείστε στο The Grove Seaside Hotel
![](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-7.jpg)
Η πισίνα του ξενοδοχείου
Παρέχει δωμάτια με θέα τη θάλασσα, πάρκινγκ, γήπεδο τένις και ξαπλώστρες στην παραλία. Είναι ιδανική επιλογή καί για οικογένειες καθώς παρέχει μικρή παιδική χαρά και παιδική πισίνα. Εννοείται ότι προσφέρει πρωινό ενώ το προσωπικό είναι ευγενέστατο.
![The Grove Seaside Hotel](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-6.jpg)
Όλα τα δωμάτια έχουν θέα τη θάλασσα
Η παραλία της Πλάκας είναι μεγάλη και μπορείτε να περπατήσετε κατά μήκος της για να σας χτυπήσει ο θαλασσινός αέρας. Υπάρχουν επίσης μερικά εστιατόρια και καφετέριες.
Βρίσκεται σε απόσταση 5 χλμ από το Τολό, 10 χλμ από το Ναύπλιο, 14 χλμ από τα τείχη της αρχαίας Τίρυνθας και περίπου σαράντα λεπτά από το αρχαίο Θέατρο της Επιδαύρου.
Εκεί που συνιστώ ιδιαίτερη προσοχή είναι ότι για να φύγετε με το όχημα σας από την παραλία πρέπει να πάρετε το δρόμο για το Δρέπανο και όχι προς την ερημική μεριά της παραλίας. Αυτό γιατί στην ερημική μεριά ο δρόμος γίνεται τόσο στενός που θα δυσκολευτείτε πάρα πολύ να ξεμπλέξετε.
Δείτε παρακάτω την τοποθεσία του ξενοδοχείου.
Κλείστε στο The Grove Seaside Hotel
Ακολουθούν περισσότερες φωτογραφίες.
![The Grove Seaside Hotel](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-2.jpg)
![The Grove Seaside Hotel](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-3.jpg)
Το καθιστικό στην είσοδο
Κλείστε στο The Grove Seaside Hotel
![The Grove Seaside Hotel](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-4.jpg)
Τα δωμάτια είναι πανομοιότυπα μεταξύ τους
![The Grove Seaside Hotel](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-5.jpg)
Το ίδιο δωμάτιο από την αντίθετη οπτική γωνία
![The Grove Seaside Hotel](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-8.jpg)
Η παιδική πισίνα και η παιδιή χαρά
![The Grove Seaside Hotel](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-9.jpg)
Ομπρέλες και ξαπλώστρες στην παραλία ακριβώς έξω από το ξενοδοχείο
![The Grove Seaside Hotel](/assets/inlined/articles/hotels/the-grove-seaside-hotel-10.jpg)